Aktualności

Biokominek to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się żywym ogniem w mieszkaniu, nie mogąc pozwolić sobie na tradycyjną instalację. Biokominki to produkty cieszące się uznaniem Klientów, dzięki zróżnicowaniu pod względem wielkości, koloru, czy kształtu.

Nie wymagają podłączania do instalacji odprowadzania spalin, dlatego też znajdują zastosowanie w każdym wnętrzu. Charakteryzują się również niską ceną, a także możliwością samodzielnego montażu, bez konieczności przeprowadzania kosztownego remontu.

 

Nowoczesny kominek

Jak wspomnieliśmy wcześniej, biokominek idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Nie ma znaczenia jego wielkość, czy sposób wentylacji. Montowane są z powodzeniem zarówno w salonach, jak również łazienkach, czy sypialniach. Zróżnicowane wzornictwo pozwala dopasować nowoczesny kominek do każdego wnętrza, zarówno w stylu tradycyjnym, jak również modernistycznym.

Osoby, które wybierają to rozwiązanie, mogą samodzielnie dokonać montażu urządzenia na ścianie. Warto jedynie pamiętać, iż kominek nie powinien być instalowany na ścianach pokrytych tapetą, boazerią lub w środku zabudowy meblowej, chyba że urządzenie posiada stosowne izolacje. Trzeba także podkreślić, iż biokominki nie wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej. Dzięki temu nie musimy wykonywać specjalnych przyłączy, co wpływałoby bezpośrednio na zwiększenie kosztów instalacji.

Mieszkanie a biokominek

Często można spotkać się z przekonaniem, iż biokominek nie może być montowany w mieszkaniach. Nie jest to prawdą. Są to urządzenia, które nie wymagają żadnych zezwoleń na instalację, ani specjalnych warunków, w których mogą lub nie funkcjonować. Mieszkanie jest zatem tak samo dobrym miejscem na biokominek, jak dom, czy biuro.

Nowoczesne kominki są rozwiązaniem wręcz dopasowanym do mieszkań, gdzie nie ma możliwości instalacji tradycyjnych kominków. Dzięki zastosowaniu bezpiecznego paliwa, a także markowych modeli biokominków, można cieszyć się ciepłem płomienia, mieszkając w bloku.

Biokominek jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poszukują ekonomicznego sposobu na zapewnienie sobie w domu kominka. Nie zawsze można zainstalować tradycyjne modele, z uwagi na uwarunkowania techniczne, a także finansowe. Biokominek jest nowoczesnym urządzeniem, które dzięki wykorzystaniu ekologicznego paliwa, umożliwia uruchomienie go niemal w każdym miejscu.