Aktualności

Kominek jest rozwiązaniem, które potrzebuje odpowiedniej przestrzeni. Rozmiar samego wkładu, a także dodatkowa zabudowa, zajmują zwykle znaczną część pomieszczenia. Dzięki nowoczesnym modelom nawet w niewielkim pokoju możemy zainstalować kominek.

 

Kominki narożne, inaczej nazywane kominkami bocznymi, to rozwiązania o wyjątkowych cechach estetycznych. Produkowane są w systemach jednostronnych, dwustronnych, a także trójstronnych. Dzięki temu znajdują zastosowanie w każdym wnętrzu.

Ogrzewanie kominkiem

Kominek narożny, jak każdy inny model, może być nie tylko źródłem przyjemnego światła, emitowanego przez płomień, ale również elementem systemu cieplnego w mieszkaniu. Dzięki możliwości jego podłączenia do instalacji centralnego ogrzewania lub rozprowadzenia ciepłego powietrza po mieszkaniu systemem wentylacyjnym, modele te znajdują zastosowanie w wielu miejscach, gdzie oprócz estetyki liczy się także oszczędność na kosztach ogrzewania.

Ogrzewanie kominkiem bocznym jest połączeniem piękna z ekonomią. Dzięki zastosowaniu kominków wodnych lub powietrznych możemy cieszyć się ciepłem w każdym pomieszczeniu. Osoby, które decydują się na ten rodzaj kominka w niewielkim pomieszczeniu, nawet bez rozprowadzania ciepła w innych miejscach, znacznie poprawią komfort termiczny pokoju, w którym kominek jest zainstalowany.

Kominek w pokoju

Kominki narożne, dzięki możliwości samodzielnego wyboru rodzaju materiału, jakim będzie obudowany, a także jego koloru i faktury, pasują idealnie do każdego rodzaju wnętrza. Sprawdzą się zarówno w miejscach urządzonych klasycznie, jak również w przestrzeniach o charakterze industrialnym.

Kominek w pokoju nie tylko zapewnia ciepło, ale tworzy odpowiednią atmosferę. Niewielkie przestrzenie warto wyposażyć w modele boczne, ponieważ charakteryzują się uniwersalizmem i możliwością instalacji w różnych konfiguracjach, dopasowanych do wystroju oraz układu pomieszczenia.

Kominek w domu dopełnia wystroju wnętrza, idealnie wpisując się w jego stylistykę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom urządzenia te mogą być montowane nawet w niewielkich pokojach. Wystarczy wybrać odpowiedni model, kolor, styl i fakturę, aby odmienić wizerunek pomieszczenia, dodając mu przytulności.