Aktualności

Decydując się na montaż kominka w mieszkaniu, musimy zdecydować o jego wyglądzie, funkcjonalności, ale także rodzaju urządzenia. W domach najczęściej spotykany jest kominek powietrzny lub kominek z płaszczem wodnym. Oba modele pozwalają na ich zastosowanie, jako wspomagającego źródła ciepła. Różnią się od siebie wyglądem, ale przede wszystkim sposobem, w jaki energia cieplna przekazywana jest do pomieszczeń.

 

Ogrzewanie kominkowe staje się coraz popularniejszym systemem, instalowanym zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można używać kominków nawet w niewielkich pomieszczeniach, zapewniając jedynie efektywne odprowadzanie spalin.

Kominki nowoczesne

Kominki nowoczesne charakteryzuje głównie modernistyczne wzornictwo, możliwość ich dopasowania do stylu i wyposażenia każdego niemal pomieszczenia, a także wysoka efektywność energetyczna. Modelem chętnie kupowanym zarówno przez osoby prywatne, jak również przedsiębiorców, jest kominek z płaszczem wodnym.

Pozwala on połączyć piękno z funkcjonalnością, polegającą na obniżeniu kosztów ogrzewania. Kominek włączany jest do instalacji CO, a dzięki podgrzewaniu wody, przekazuje pozyskaną energię cieplną do instalacji. W razie obniżenia temperatury w pomieszczeniach automatycznie załącza się także piec tradycyjnie używany do ogrzewania, co pozwala na utrzymanie komfortu termicznego w całym mieszkaniu.

Wkłady kominkowe

Poszczególne wkłady kominkowe różnicuje przede wszystkim sposób, w jaki ciepło przekazywane jest do mieszkania. Najlepiej sprawdzi się instalacja z płaszczem wodnym, gdzie dzięki rurowemu lub płytowemu wymiennikowi ciepła, pozyskana energia jest efektywnie przekazywana do instalacji CO.

Dzięki temu wyborowi można zaoszczędzić około 30% ponoszonych kosztów ogrzewania, w przypadku wykorzystywania dotychczas jedynie gazu ziemnego. Wartości te są oczywiście orientacyjne i zależne od wielu czynników np. stanu ocieplenia budynku, wielkości pomieszczeń oraz ich wysokości.

Ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym jest bardzo dobrym sposobem, zmniejszającym koszty produkcji ciepła w sezonie zimowym. Zyskujemy dodatkowo element ozdobny wnętrza, który w chłodne dni doda mu przytulności. Decydując się na kominek, musimy wybrać przede wszystkim jego rodzaj. Warto skorzystać z oferty kominków z płaszczem wodnym, które w wyjątkowy sposób łączą w sobie estetykę i funkcjonalność, stając się jednocześnie elementem instalacji centralnego ogrzewania w domu.