Aktualności

Jako firma z długoletnim stażem oferujemy Państwu wykonanie kominka ogrodowego, czyli grilla. Większość z nas lubi grillować, a prawdziwy sezon zaczyna się w maju, więc czas najwyższy, aby zaplanować budowę grilla ogrodowego. Na początek musimy ustalić miejsce na grilla. Najlepiej usytuować go z dala od miejsc narażonych na wiatr. Warto, aby grill znajdował się w pobliżu naszej kuchni.

Będzie to dla nas wygodne. Oczywiście pomyślmy również, aby nasze grillowanie nie dokuczało sąsiadom.

Gdy ustalimy te rzeczy możemy przejść dalej, czyli wybór materiału na grill. Są dostępne następujące materiały: beton, cegła, kamień.

Podstawowym krokiem powinno być zapewnienie odpowiedniego podłoża, na którym będzie stał nasz grill. Najlepszym rozwiązaniem było by usunięcie kilkunastocentymetrowej warstwy humusu i wylanie płyty fundamentowej na wcześniej zagęszczonej warstwie żwiru. Powinna wystarczyć płyta o grubości około 35 cm. Kolejny krok to gabaryty grilla. Przed wylewką musimy je znać. Dodatkowo warto pamiętać, że wylewka musi być odporna na niskie i wysokie temperatury.

Mamy szeroką gamę grillów do wyboru, od tych prostych z małymi paleniskami do tych pięknych, dużych grilo-wędzarni, a nawet pieców na pizzę czy chleb. W celu wygody można po bokach grilla wykonać blaty.

Teraz pozostaje tylko wykonanie grilla.

Zalecamy, aby grill wykonała firma, która na co dzień się tym zajmuję. Będziemy mieli pewność, że wszystko będzie wykonane profesjonalnie i oczywiście dostaniemy gwarancje na usługę.