Aktualności

Dlaczego warto zatrudnić specjalistę do montażu kominka? Coraz częściej zgłaszają się do naszej firmy osoby z prośbą o naprawienia kominka, gdyż: źle działa, nie chce się palić, coś śmierdzi, coś się rozpadło lub najgorszy scenariusz to zapalenie się kominka. Dużo się słyszy o tzw. ,,fachowcach od wszystkiego", którzy kompletnie nie przygotowani budują kominki.

Zazwyczaj klient nie zdaję sobie do końca sprawy z tego jak jest to ważne, aby zbudować kominek według wszelkich norm i zasad bezpieczeństwa.

Ufamy fachowcom, którzy remontują nam dom. Niestety często, a nawet bardzo często nie mają oni pojęcia o prawidłowej budowie kominka, a zajmują się jego budową.

Często spotykamy się z brakiem izolacji, co najprawdopodobniej doprowadza do zapalenia się płyt. Brakiem wentylacji wkładu kominkowego. Dolot powietrza do spalania nie jest często brany pod uwagę , co oprócz złego palenia przyczynia się do pobierania tlenu z pomieszczenia w którym stoi kominek. Kratki wylotowe i wlotowe muszą posiadać odpowiednie pole czynne do mocy wkładu.

Jest jeszcze mnóstwo innych nieprawidłowości z którymi się spotykamy u klientów w celu naprawy kominka. W większości przypadków niestety taki kominek trzeba rozebrać i zbudować na nowo, co zwiększa koszty niemalże dwukrotnie. Dlatego też, warto zlecić taki projekt profesjonalnej firmie, która udziela gwarancji na swoje usługi. Mamy wtedy pewność, że kominek jest wykonany prawidłowo i możemy bezpiecznie go użytkować.