Wnętrza w stylu rustykalnym z kominkiem - jak to połączyć?
Wnętrza urządzone w stylu rustykalnym cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród osób ceniących sobie naturalne materiały i klimat rodem z wiejskich domów. Jednym z elementów, który może dodać uroku takim wnętrzom, jest kominek. W artykule omówimy, jak połączyć styl rustykalny z kominkiem oraz jakie materiały wykorzystać do jego budowy.
Czy kominek pasuje do stylu rustykalnego?
Styl rustykalny to przede wszystkim powrót do korzeni i prostoty. Kominek doskonale wpisuje się w tę estetykę, dodając jeszcze więcej ciepła i przytulności wnętrzom o takich aranżacjach. Z tego powodu dobrze sprawdzi się w salonach, sypialniach, a także kuchniach, w których dominują naturalne materiały i stonowana, jasna kolorystyka. W przestrzeniach o charakterze rustykalnym dobrze zdadzą egzamin zarówno kominki umieszczone w centralnym punkcie pomieszczenia, jak i modele narożne, które nie zajmą wiele miejsca np. na ograniczonym metrażu. Wybór jednej z tych opcji zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości montażowych każdego inwestora.
Charakterystyka kominków rustykalnych
W przestrzeniach o charakterze rustykalnym najlepiej sprawdzą się kominki rustykalne. Te różnią się od nowoczesnych przede wszystkim materiałami, z których są wykonane. Przy budowie tych pierwszych stawia się głównie na naturalne materiały. Wśród nich wymienić można łupany piaskowiec, marmur, drewno, cegły czy polne kamienie. Każdy z nich harmonizuje z naturalną aranżacją przestrzeni i nie przytłacza minimalistycznej estetyki wnętrza.
Proste formy mogą, ale nie muszą jednak dominować w konstrukcji kominków. Styl rustykalny akceptuje delikatne zdobienia, dlatego w naszych kominkach rustykalnych z Piaseczna nierzadko stawiamy na subtelne akcenty dekoracyjne, które podkreślą stylistykę wnętrza, ale jednocześnie nie wprowadzą niepotrzebnego chaosu. Taki model kominka z pewnością doda przestrzeni charakteru i doskonale wkomponuje się w przytulną estetykę stylu rustykalnego, spełniając jednocześnie swoje podstawowe praktyczne funkcje.