Oprócz różnego rodzaju kominków, które posiadamy w naszej ofercie, posiadamy także w sprzedaży piece na pellet renomowanej firmy kratki.pl. Takie piece to wydajne i ekonomiczne urządzenia grzewcze.

Pellet jest wydajnym, ekologicznym i odnawialnym paliwem w postaci granulatu z trocin drzewnych, powszechnie używanym w Europie. Charakteryzuje je wysoka wartość energetyczna (19 500 kJ/kg) oraz niska zawartość popiołu (do 0,5%), który idealnie nadaje się jako nawóz na trawniki.

Pellet jest najbardziej czystym paliwem na świecie, gdyż w wyniku fotosyntezy emisja dwutlenku węgla jest równa zero (CO2 = 0%). Pellety mają kształt mocno sprasowanych wałków o śr. 6 - 8 mm i dł. ok. 2 - 3 cm. Substancją wiążącą w procesie granulacji są tylko naturalne składniki zawarte w drewnie.

Taki piec jest przyjazny dla środowiska dzięki spalaniu odnawialnego i czystego paliwa jakim jest pellet. Jego niewątpliwą zaletą jest optymalizacja zużywanego paliwa. Piece takie zużywają wyłącznie taką ilość materiału opałowego, jaka jest wymagana do ogrzania pomieszczeń.

Model na zdjęciu to Viking. Poniżej opis producenta.

Viking to urządzenie o nowoczesnym kształcie i wyglądzie. Front pieca wykonany jest z paneli szklanych z hartowanego szkła. Obudowa paleniska została wykonana ze stali, a dla jej dodatkowego zabezpieczenia pokryto ją farbą proszkową. Komora spalania została wyłożona żeliwnymi elementami.

Dotykowy sterownik ukryty jest pod szklanym panelem. Jego minimalistyczny wygląd i delikatne grafiki doskonale pasują do wyglądu pieca.

Viking wyposażony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Rozwiązanie to podkreśla znakomitą wizję ognia. Pondto minimalistyczna i poręczna klamka stanowi doskonałe uzupełnienie drzwiczek.

Dzięki wbudowanemu podajnikowi oraz zastosowanemu sterowaniu Viking wymaga minimum pracy i zaangażowania. Praca z piecem skupia się na obsłudze dotykowego panelu, na którym ustawia się tryby pracy. Panel posiada bardzo intuicyjne menu, dzięki czemu obsługa całego urządzenia jest bardzo łatwa. Pellet umieszczany jest w osobnym, wydzielonym zasobniku co ułatwia jego łatwy zasyp. Zasobnik mieści w sobie do 15 kg paliwa. Taka ilość paliwa pozwala na ciągłą pracę pieca do 25 godzin.

Urządzenie może pracować w trzech trybach:

  • termostatu, według którego zadajemy pożądaną temperaturę dla pomieszczenia, a piec sam dobiera odpowiednią ilość paliwa i reguluje moc
  • programowalny, pozwalający na zaplanowanie pracy pieca w cyklach dziennych i tygodniowych
  • ręczny, z pięciostopniową regulacją poziomu mocy i ogrzewania.

System czystej szyby gwarantuje ograniczone osadzanie sadzy. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się.

W trakcie spalania pelletu powstaje niewielka ilość popiołu, który wystarczy sporadycznie opróżnić. W tym celu piec wyposażony został w poręczny, wyjmowany pojemnik ułatwiający jego czyszczenie.