Aktualności

Rustykalnie, czyli sielsko i przytulnie.

Urządzanie wnętrza w stylu rustykalnym może być arcy ciekawym zadaniem. Wszechobecne drewno, postarzane, często bielone i ozdobione rzeźbieniami meble oraz urzekający sielski dekor. W taki klimat wpisują się kominki stylizowane, dodając każdej przestrzeni niebywałego uroku. Piękne w swej prostocie stanowią nieodłączny element rustykalnego wnętrza i dodają mu wytworności.

 

Dobrze wiemy, jak smakuje domowy klimat w stylu retro, dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniu wielu naszych klientów, oferując czarujące kominki do takich aranżacji. Co może być lepszego po ciężkim dniu w pracy, jak nie odpoczynek w wygodnym fotelu i szukanie ukojenia w patrzeniu na hasające języki ognia za szybą kominka? No właśnie… to naprawdę jedno z niewielu zajęć, które potrafią dać maksimum odprężenia.

Nowocześnie lub tradycyjnie

Do wyboru masz dwa alternatywne rozwiązania, a każde z nich jest ciekawe i warto je zastosować. Możesz zdecydować się na kominki tradycyjne o bardziej ozdobnej formie ze zdobieniami, przybierające różne kształty, lub te bardziej surowe, mające w sobie większy pierwiastek nowoczesności. Kafle kominkowe, egzotyczne drewno, kamień polny lub szlachetny oraz inne oryginalne ozdoby, lub dystyngowana prostota – takie kominki stylizowane dookreślą aranżacyjnie każde wnętrze.

Wiele zależy od tego, jaki masz pomysł aranżacyjny i jak urządzony jest twój salon czy sypialnia. W czym więc możesz wybierać? Wstawiając do domu kominek kaflowy, stworzysz wyjątkowo czarujący nastrój. Możesz też skłonić się ku innym surowcom, np. drewno, kamienie, cegła (najczęściej stylizowana na starą), płytki itp.

Gdzie postawić kominek?

Zacznijmy od tego, gdzie powinien stanąć twój kominek. Najlepszym miejscem byłyby na pewno surowe deski, kamienne lub ceramiczne płyty. Im więcej naturalności i prostoty, tym ciekawszy efekt osiągniesz. Musisz też zadbać o najbliższe otoczenie kominka, czyli tło, w jakie będzie wtulony. Warto postawić np. na sielski dekor, który będzie współgrał z jego bryłą i ogólnie designem.

Jeśli masz taką możliwość, spróbuj umieścić kominek w rogu pomieszczenia. Dzięki takiej lokalizacji oprócz zaoszczędzeniu miejsca zyskasz ponadczasową dekorację. Ulokowanie kominka w rogu salonu stworzy jeszcze bardziej dostojny i okraszony wytwornością klimat. Jeśli jednak nie możesz się zdecydować ani na materiał, ani na lokalizację, pomożemy ci dokonać najlepszego wyboru.