Aktualności

Kamień naturalny to znakomity materiał do budowy niepowtarzanych kominków, ale także schodów, parapetów, podług czy łazienek. Kamień naturalny taki jak marmur, granit zawsze będzie się kojarzć się z czymś ekskluzywnym.

Niegdyś był używany w zamkach, pałacach, mogli go zdobyć tylko najbogatsi. Na szczęście czasy się zmieniły i taki kamień jest dostępny niemalże dla każdego. Ceny na rynku są lepsze niż kilkanaście lat temu, wtedy kominek z kamienia robili tylko klienci z grubym portfelem. Teraz każdy może wybrać sobie kamień na zabudowę i dopasować go do swoich zasobów finansowych. Nieraz zdarza się, że marmur jest tańszy niż piaskowiec, a kiedyś to była bardzo duża różnica cenowa miedzy tymi materiałami.

Marmur lub granit to bardzo odporne materiały. Zalecamy obudowy kominkowe z kamienia, gdyż jest on łatwy w utrzymaniu czystości. W porównaniu do piaskowca nie ma sobie równych. Marmur lub granit nie wsiąkają wody czy brudu. Trzeba tylko uważać na preparaty do czyszczenia. Czytajmy etykiety i sprawdzajmy czy dany preparat nadaje się do czyszczenia kamieni naturalnych. Jeśli użyjemy nie odpowiedniej chemii spowoduje to utratę połysku, impregnatu i zmatowienie kamienia, a potem już trudno sprawić, aby nasz kamień był jak nowy.

Granity bardzo dobrze sprawdzają się jako blaty czy deski kuchenne. Są odporne na gorące naczynia i łatwo się je czyści i oczywiście są ozdobą każdej kuchni. Z kamienia można również wykonać parapety, schody, ale również stoliki kawowe, patery i wiele innych ozdobnych rzeczy. Warto podczas zamawiania kominka spytać kamieniarza o to, co może jeszcze nam zaoferować z danego kamienia dla ozdoby naszego domu.