"" Kominki gazowe - Kominki Ostrowski Warszawa

Oferta

Ta część oferty poświęcona jest kominkom gazowym. Taki kominek z zewnątrz nie różni się on od kominka tradycyjnego.

W naszej ofercie dostępne są zarówno modele przeznaczone do zabudowania, jak i posiadające dekoracyjną obudowę. Oba typy mogą być prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

Kominek gazowy można umieścić wdowolnym miejscu – najczęściej jednak ustawia się go w miejscu tradycyjnego kominka.

Kominek gazowy wykorzystuje do spalania gaz ziemny lub z butli. Nie potrzebuje więc dodatkowego miejsca na opał. Jest znacznie łatwiejszy i zdecydowanie czystszy w eksploatacji niż kominek na paliwo stałe.

Kominek gazowy składa się z obudowy – najczęściej żeliwnej oraz palnika gazowego przystosowanego do spalania gazu ziemnego lub płynnego. Palnik taki jest wykonany i zaprojektowany dla danego typu kominka, i współpracuje z określona imitacją paliwa. Dzięki jego specjalnej konstrukcji płomienie do złudzenia przypominają płomienie powstające podczas spalania w kominku tradycyjnym. Imitacji paliwa (kawałków drewna lub węgla) – najczęściej wykonanej z ceramiki. Sztuczne elementy do złudzenia przypominają prawdziwe, ale nie spalają się. Żarzą się jeszcze przez jakiś czas po wyłączeniu palnika.

Kominek gazowy może mieć palenisko zarówno otwarte jak i zamknięte, osłonięte żaroodporną szybą, zabezpieczającą palnik przed zanieczyszczeniem i chroniącą użytkownika przed ewentualnym oparzeniem się. Żaroodporną szybą są też zawsze osłonięte wszystkie kominki z zamkniętą komorą spalania.

Jest to znakomita oferta dla zapracowanych. Kominek gazowy ma zalety kominka tradycyjnego, ale jest pozbawiony większości jego wad. Nie musimy z wyprzedzeniem kupować opału ani wygospodarowywać specjalnego miejsca na jego składowanie.

Uruchomienie kominka gazowego nie wymaga wcześniejszych przygotowań – wystarczy go włączyć i użyć zapalniczki, a jego obsługa ogranicza się do regulowania wielkości płomienia, a co się z tym wiąże – mocy urządzenia. Nie ma także potrzeby sprzątania paleniska – kominek jest od razu gotowy do ponownego użycia.

Kominek gazowy z zamkniętą komorą spalania nie musi być podłączony do komina – wystarczy wyposażyć go w przewód powietrzno-spalinowy, wyprowadzony na zewnątrz przez ścianę budynku. Przewód ten służy zarówno do usuwania spalin z budynku, jak i do pobierania z zewnątrz powietrza potrzebnego do spalania. Prawo budowlane dopuszcza instalowanie urządzeń gazowych z zamkniętą komorą spalania i z wyrzutem spalin przez ścianę (bez konieczności budowy komina) – do 21 kW w domach jednorodzinnych i do 5 kW w wielorodzinnych. 

Oczywiście do kominka trzeba doprowadzić instalację gazową (zgodnie z przepisami powinna być poprowadzona po wierzchu ściany). Podłączenie do instalacji może wykonać tylko osoba z odpowiednimi uprawnieniami.

W ofercie nie podajemy cen zakupu kominka i usługi, gdyż zależy ona od indywidualnych uwarunkowań pomieszczenia w którym usługa jest świadczona oraz potrzeb i preferencji klienta. Taki kominek możecie Państwo zobaczyć, wybrać i zamówić w naszym salonie.

W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, przed realizacją każdego projektu, w pierwszej kolejności staramy się dobrze rozpoznać potrzeby naszych klientów, a następnie jak najlepiej dostosować nasze propozycje do stawianych przez nich wymagań i oczekiwań.

Nasze kominki to najwyższa jakość zarówno wkładu jaki i świadczonej usługi, dzięki czemu będą Państwu służyć przez wiele długich lat, zachwycając wyglądem oraz służąc ciepłem.

 

Zapraszamy do naszych salonów w Garwolinie i Górze Kalwarii.