Poradnik

Kominki

W tej sekcji publikujemy wszystkie najważniejsze porady dotyczące wyboru, montażu, obsługi, konserwacji czy bezpieczeństwa kominków. Jest to dla Państwa darmowe źródło pozyskania podstawowej fachowiej wiedzy na powyższe tamaty.

04.06.2018

Wkład komikowy powinien mieć na drzwiczkach zamontowany sznur kominkowy-uszczelkę.
W zalezności od intensywności palenia powinno sie go wymienić co kilka sezonów lub raz w roku. Zużyty sznur poznamy po tym że po pierwsze zrobi sie cieńszy,po drugiebedzie zbyt osmolony(przy drenie suchym nie powinien zbyt szybko sie osmalać).

04.02.2018

Wyczystka jest niezbędnym elementem przewodu kominowego. Wiedza na temat wyczystki sumuje wszystko, co wiemy o spalaniu różnych materiałów. W kominku mamy popielnik, a w kominie jego funkcję spełnia wyczystka.

04.12.2017

Kominek gazowy jest dla osób ceniących sobie wygodę. Oprócz ciepła, które oddaje i wizji ognia, która do złudzenia przypomina naturalny płomień, kominek gazowy daje nam również komfort użytkowania.

13.04.2018

Wybierając kominek jako źródło ciepła w naszym domu musimy się zastanowic co dla nas będzie lepsze jeżeli chcemy ogrzewać inne pomieszczenia oprócz salonu.Mamy dwa rozwiązania.Rozprowadzenie DGP czyli powietrzne lub płaszcz wodny.

28.01.2018

Szyba z pyroliza jest to szyba żaroodporną, która pokryta jest tlenkiem metalu. Grubość takiej szyby to 4 mm. Szyba z pyrolizą ma na celu zatrzymanie więcej ilości ciepła wewnątrz wkładu.

12.11.2017

W 2022 roku Unia wprowadza przepisy unijne dotyczące urządzeń grzewczych. Chodzi o emisje tlenków azotu, pyłków oraz tlenku węgla . Na rynku już pojawiają się wkłady kominkowe przystosowane do tych norm.